Człowiek jako zasób – Projekt Żywa Książka

Do zrealizowania naszych celów zawodowych (i nie tylko) możemy potrzebować różnych zasobów: samoświadomości, wiedzy merytorycznej, umiejętności, doświadczenia, czasem środków finansowych. Cennym wsparciem są kontakty z ludźmi. Szczególnie wtedy, gdy chcemy zrobić coś, czego wcześniej nie robiliśmy – otwieramy firmę, zmieniamy branżę, wybieramy ścieżkę kariery, brakuje nam własnych doświadczeń w danym obszarze. W takiej sytuacji mogą pojawić się różne wątpliwości i pytania, z którymi zostajemy sami.

 

Cenne informacje

Zakładając, że mamy pewną samoświadomość, czyli wiemy ogólnie co lubimy robić, jakie mamy kompetencje, co daje nam satysfakcję, jakie są nasze wartości, jakie mamy warunki, tym czego potrzebujemy są informacje o pracy, jej specyfice i możliwościach rozwoju w danej branży. Warto zebrać informacje, poznać różne sposoby dojścia do celu zawodowego, poznać opinie różnych osób. Choć to nie zastąpi naszego własnego doświadczenia, będziemy lepiej przygotowani na to, co nas czeka.

 

Wnioski z ankiety

Niedawno pytałyśmy Was w ankiecie o to, z przedstawicielami jakiej branży chcielibyście się spotkać, porozmawiać o różnych możliwościach pracy po danym kierunku edukacji,  sposobach wejścia do danego środowiska i specyfice pracy na określonym stanowisku. Przeanalizowałyśmy Wasze odpowiedzi – najwięcej z Was wskazało na marketing/PR jako najbardziej interesującą dziedzinę. Chcemy stworzyć Wam przestrzeń do rozmowy, możliwość uzyskania informacji bezpośrednio od osób, które działają w tej branży.

 

Plany

W kwietniu ruszymy z Projektem Żywa Książka – na pierwsze spotkanie zaprosimy dla Was przedstawicieli branży marketingu/PR, abyście mogli porozmawiać z nimi o ich pracy i ścieżkach zawodowych. Zapraszamy do śledzenia informacji.

 

W lutym i marcu spotkacie nas podczas wydarzeń związanych z wyborem drogi zawodowej, gdzie będziemy prowadzić warsztaty i krótkie konsultacje – szczegóły wkrótce.

8 thoughts on “Człowiek jako zasób – Projekt Żywa Książka

  1. kociel

    Brałam udział w projekcie Żywa Książka już dwa razy i zawsze miałam pozytywne odczucia 🙂 super sprawa, można się wiele nauczyć

    1. Laboratorium Możliwości Autor(ka) wpisu

      Pomysł był częściowo wynikiem analizowania własnych potrzeb i doświadczeń związanych z rozwojem zawodowym. Następnie doświadczenia z pracy z klientami były dla nas potwierdzeniem, że warto stworzyć taki projekt. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do poznawania różnych obszarów zawodowych, pokazanie różnych możliwości dojścia do tego samego celu i zwiększanie świadomości, że wybór jakiejś drogi (np. kierunku studiów) nie musi determinować pracy w określonym obszarze. Sama nazwa „Żywa Książka” już funkcjonowała, ale projekty zazwyczaj realizowane w takiej formie dotyczyły stereotypów i uprzedzeń wobec różnych grup społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *