Podsumowanie Spotkania z Żywą Książką

W naszej pracy z klientami często spotykamy się z potrzebą uzyskania konkretnych informacji dotyczących pracy w danej branży. Postanowiłyśmy stworzyć taką możliwość zapraszając specjalistów z dziedziny marketingu i PR-u. W minioną sobotę 14- go kwietnia zorganizowałyśmy „Spotkanie z Żywą Książką – kulisy marketingu i PR-u.”

 

Rozpoczęcie

Spotkanie rozpoczęliśmyod krótkiego panelu i przedstawienia naszych gości i ich wyzwań zawodowych. Zaproszone specjalistki podzieliły się także swoimi indywidualnymi historiami dojścia do ich obecnej pozycji zawodowej.

 

 

Rozmowy przy kawie

Następnie przeszliśmy do części kawiarnianej, gdzie uczestnicy spotkania rozmawiali z zaproszonymi gośćmi w mniejszych grupkach, w kameralnej atmosferze. Czego dotyczyły omawiane kwestie? Często padały pytania o bardzo konkretne aspekty pracy – zadania na określonym stanowisku, tryb pracy, blaski i cienie pracy w danym środowisku. Interesujące dla uczestników okazały się również przedstawiane przez naszych gości ścieżki edukacyjno-zawodowe, które do prowadziły ich do obecnego punktu w karierze. Dodatkowo, goście dzielili się z uczestnikami swoimi inspiracjami w zakresie szeroko rozumianego rozwoju – polecanej literatury lub szkoleń. Dla części z osób, które pojawiły się na spotkaniu istotna była również możliwość porozmawiania o własnej ścieżce kariery jako takiej, o planach i dalszych możliwościach rozwoju.

 

 

Nasze obserwacje

Charakter spotkania umożliwiał uczestnikom poznanie bliżej specjalistek, które przeszły już pewną drogę zawodową i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami – sukcesami, porażkami, konkretnymi wskazówkami, a przede wszystkim opowiedzieć o tym, jak realnie wygląda ich praca. Dostrzegłyśmy duże zaangażowanie osób, które się pojawiły na spotkaniu, wyrażało się ono w zadawaniu wielu szczegółowych pytań, notowaniu lub aktywnym słuchaniu. Wymiana doświadczeń i informacji stanowią kluczowe elementy w świadomym budowaniu swojej ścieżki zawodowej, o czym niejednokrotnie przypominamy naszym klientom.

 

Z drugiej strony, mamy poczucie, że poprzez formułę spotkania zakładającą osobisty kontakt twarzą w twarz i brak procesu prowadzonego przez nas jak to ma miejsce np. podczas warsztatów. Mamy wrażenie, że spora część osób preferuje jednak inne, być może mniej bezpośrednie formy formy zdobywania informacji czy umiejętności takie jak wykład, panel dyskusyjny, rozmowę online. Dodatkowo, skupienie się na konkretnej branży zawęziło krąg osób potencjalnie zainteresowanych spotkaniem. W naszym odczuciu, abstrahując od określonego obszaru zawodowego, częstą bolączką osób, z którymi pracujemy i które pojawiają się na organizowanych przez nas wydarzeniach, są ogólne trudności w odnalezieniu własnej drogi zawodowej i osobistej. Opisane refleksje skłaniają nas do poszerzania naszej oferty o działania nakierowane właśnie na te potrzeby.

 

Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom oraz uczestnikom wydarzenia za Wasze zaangażowanie. Miło było się z Wami spotkać. Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw.

 

Laboratorium Możliwości Umysł & Ciało

Anna Bus i Elżbieta Watemborska

4 thoughts on “Podsumowanie Spotkania z Żywą Książką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *